Domowa Czekolada KsiĄŻka Kuchenna (Paperback)

Domowa Czekolada KsiĄŻka Kuchenna By Irina Grabowski Cover Image
$44.98
Email or call for price

Description


Historia czekoladek

Zanim wgryziesz się w gladki, bogaty mleczny baton, powinieneś wiedziec, że czekoladki nie zawsze byly tak slodkim przysmakiem. Byly tradycyjnie gorzkim napojem. Czekoladki pierwotnie znaleziono w tropikalnych lasach deszczowych Ameryki Środkowej.

Czekoladki byly uprawiane przez Mezoamerykan w, a starożytne plemię wierzylo, że czekolada zawiera mistyczne moce. Znany byl r wnież ze swoich wlaściwości afrodyzjakalnych i duchowych. Ziarno kakaowe bylo czczone przez Maj w. A zarezerwowane byly tylko dla najszlachetniejszych dostojnik w, wladc w, wojownik w i kaplan w. Byla to r wnież forma waluty w regionie Maj w.


W 1828 r. powstala prasa do kakao. Ta maszyna oddzielalaby maslo kakaowe i proszek kakaowy od ziaren kakaowych. W 1887 roku szwajcarski cukiernik postanowil dolac mleka do mikstury. Szukal sposobu na zachowanie mlecznej czekolady przez dlugi czas, dzięki czemu czekolady mleczne zostaly wprowadzone na świat. Od tego czasu czekoladki byly latwo dostępne dla mas. Dzięki marketingowi i większej produkcji czekoladki staly się przysmakiem, kt rym może cieszyc się każdy

Product Details
ISBN: 9781837620258
ISBN-10: 1837620253
Publisher: Irina Grabowski
Publication Date: August 3rd, 2022
Pages: 246
Language: Polish